Mnoho Čechů se o prázdninách vydává na dovolenou letecky. Cestovatelé často řeší, jak správně zabalit zavazadla a méně se zabývají tím, jaké oblečení zvolit na cestu. Výběr nevhodného outfitu přitom může létání znepříjemnit.

Ať už jde o krátký či dlouhý let, měli bychom si klást otázku, jak se na něj správně obléknout. Outfit by měl být především pohodlný, ideálně prodyšný. Zejména pro dlouhé lety se nehodí těsné či omezující svrchní i spodní prádlo. Lidské tělo může ve vyšší nadmořské výšce mírně otéct, i z tohoto důvodu se pro let nehodí těsné oblečení a spodní prádlo, pevné lemy a zapínání na pásek. Mnohem lepší volbou jsou pružné materiály a elastické pasy do gumy, které se tělu přizpůsobí. Podobně to platí i u bot, které by měly být pohodlné, protože je třeba počítat s tím, že i chodidla a kotníky během letu trochu otečou.

V kabině letadla bývá také nižší teplota, která nás může mnohdy překvapit. Kdo se chce vyhnout nachlazení, měl by volit dlouhé rukávy a nohavice, nebo zvolit tričko a mít po ruce svetr či mikinu. Zakrytí rukou a nohou má však i další důvod.  

Bezpečnost

Obsluha letadla i odborníci mají ve volbě oblečení jasno i z dalšího důvodu. Pokud by z nějaké příčiny došlo k nouzovému přistání letadla a pasažéři by byli z kabiny evakuováni, je vhodné mít zakryté ruce a nohy. V opačném případě může dojít při rychlé evakuaci po nouzové klouzačce ke vzniku odřenin, škrábancům či popálenin.

Nošení šperků a doplňků

Rozumní bychom měli být i s výběrem šperků a doplňků do letadla. Přílišná „nazdobenost“ cestovatele totiž může prodloužit bezpečnostní kontrolu na letišti. U volby doplňků proto myslete na to, že kovové věci mohou zpomalit odbavení. Každý takový kousek totiž bude třeba před průchodem bezpečnostním rámem odložit. Lepší variantou je šperky a doplňky uložit do průhledného igelitového „zipovacího“ sáčku a navléknout si je na sebe až po kontrole.

 

 

Foto: Depositphotos

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Napište svůj komentář
Vaše jméno